WARUNKI PODRÓŻOWANIA PODCZAS COVID-19

Następujące dokumenty należy wydrukować, wypełnić i mieć przy sobie podczas podróży:


1. Dla wszystkich podróżujących za granicę (wakacje samolotem)

For all passengers travelling abroad (by plane)

Karta lokalizacji pasażera (PLF) – wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Passenger Locator Form – 2 copies required (return flights)

Instrukcja

 

2. Dla przelotu linią lotniczą Enter Air

For Enter Air flights

Deklaracja dla Enter Air - wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Health declaration – 2 copies required (return flights)

3. W zależności od kraju (wakacje samolotem oraz wakacje z dojazdem własnym):

Depending on the arrival country (only accommodation and flights)

Kraj

Wymagane dokumenty (należy wydrukować)

Instrukcja w języku polskim

Albania

Deklaracja zdrowia

Instrukcja

Bułgaria

Deklaracja zdrowia

Instrukcja

Chorwacja

Rejestracja na stronie https://entercroatia.mup.hr/

-

Cypr

Rejestracja na stronie https://cyprusflightpass.gov.cy/

Przed wejściem na pokład samolotu oraz po wylądowaniu na Cyprze pasażerowie muszą okazać przepustkę Cyprus Flight Pass. Brak wymaganych dokumentów będzie skutkował odmową wpuszczenia na terytorium Cypru lub karą finansową w wysokości 300 euro. Szczegóły w Instrukcji obok.

WAŻNE: Na terenie Cypru obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (np. hotele, sklepy, centra handlowe, banki, supermarkety, szpitale, kościoły itp.). Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem mandatu w wysokości 300 euro. Nakaz nie dotyczy dzieci do lat 6.

Instrukcja

Grecja

Deklaracja zdrowia

Instrukcja

Rejestracja na stronie i pobranie kodu QR https://travel.gov.gr/#/

Kod QR pasażer otrzyma w dniu planowanego przyjazdu o północy.
Pasażerowie, którzy nie posiadają kodu QR nie będą wpuszczeni na pokład samolotu i nie będą mogli rozpocząć imprezy turystycznej.

WAŻNE: Od 12 sierpnia wszystkie restauracje i bary (w tym hotelowe) są zamknięte od północy do 7 rano.

Instrukcja lub Instrukcja na blogu

Hiszpania

Deklaracja zdrowia

Instrukcja

Karta Lokalizacji Pasażera Hiszpania

Instrukcja

Rejestracja na stronie https://www.spth.gob.es/ lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App i pobranie kodu QR, jest wymagane dla wszystkich lotów realizowanych do Hiszpanii.
Każdy uczestnik podróży (w tym dziecko) musi posiadać oddzielny indywidualny kod QR.

WAŻNE: Na terenie Balearów obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych na ulicach, w obszarze zabudowanym, w sklepach, w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz strefach obsługi klientów. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem wysokich kar. Nakaz nie dotyczy plaż i basenów oraz restauracji i barów. Nie ma obowiązku noszenia masek podczas uprawiania sportów czy z dala od obszaru zabudowanego. Nie dotyczy dzieci poniżej 6 roku życia oraz uzasadnionych powodów medycznych.

Instrukcja www lub
Instrukcja aplikacji mobilnej

Madera

Rejestracja na stronie https://madeirasafe.com/#/login

Instrukcja

Tunezja

Deklaracja zdrowia

W dniu 10 sierpnia br. tutejsze Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Turystyki i Rzemiosła Artystycznego poinformowało o zniesieniu wymogu wykonania testów PCR jedynie wobec osób, które podróżują do Tunezji w zorganizowanych grupach wysyłanych przez biura podróży (w ramach tzw. wycieczek pakietowanych z zapewnionym przelotem, zakwaterowaniem i transferem lotnisko-hotel-lotnisko). Turyści zobowiązani są do przestrzegania zasad Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji. Wycieczki fakultatywne (muzea, atrakcje turystyczne, obiekty historyczne) są organizowane przez operatorów zgodnie z zasadami ww. Protokołu. Osoby, które samodzielnie chciałyby opuścić hotel mogą to uczynić poprzez wykonanie testu na Covid-19 (na własny koszt) od szóstego dnia pobytu.

Instrukcja

Turcja

Deklaracja zdrowia

WAŻNE: W Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (np. hotele, sklepy, centra handlowe, banki, supermarkety, szpitale, kościoły itp.) oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary.
W przypadku wylotów do Bodrum lub Dalaman obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich miejsc publicznych (również w przestrzeni otwartej).

Instrukcja

 


Informacje o warunkach wjazdu do poszczególnych krajów będą aktualizowane na bieżąco. Prosimy o weryfikację przed wylotem.

Warunki podróży do krajów Unii Europejskiej, które nie zostały uwzględnione powyżej znajdują się tutaj https://reopen.europa.eu/pl